Jedná se o jeden z typických developerských projektů na okraji Prahy, investor si pořídil dvojpodlažní novostavbu bez vnitřního zařízení, pouze se základními povrchovými úpravami.

Prvotním impulsem k přestavbě interiéru byla nevhodně navržená kuchyň. Kuchyňská linka byla původně zrealizovaná v rohovém uspořádání do L a zabírala téměř dvě celé stěny hlavního obytného prostoru, důsledkem takového uspořádání bylo centrální umístění jídelního stolu a člověk měl neustále dojem, že ačkoliv se pohybuje kdekoliv v prostoru, stále je „pouze“ ve velké kuchyni.

Ale když začneme od začátku, přepracovali jsme celý dům. A to už od vstupní chodby, která byla zbytečně dlouhá, a navíc bez jakýchkoliv úložných prostor. Všude, kde to bylo možné jsme osadili vestavěné úložné prostory na míru, tak aby byl prostor maximálně využitý. Zkrácením chodby jsme docílili zvětšení hlavního obytného prostoru, do kterého jsme opticky vtáhli i schodiště do patra. Hlavní obytný prostor jsme rozdělili na jednotlivé obytné zóny – kuchyň, jídelnu, obývací pokoj, které jsou tentokrát prostorově jednoznačně vymezeny.

Realizace_RD_Sterboholy_Kamarumah_architekti (28) Realizace_RD_Sterboholy_Kamarumah_architekti (26) Realizace_RD_Sterboholy_Kamarumah_architekti (15) Realizace_RD_Sterboholy_Kamarumah_architekti (11)

 

 

 

 

 

 

V patře jsme také zmenšili prostor chodby a na její úkor jsme vytvořili walk-in šatnu, která tvoří vstupní filtr do hlavní ložnice. Ostatní místnosti zůstali v původních pozicích, pouze jsme v několika případech mírně změnili či posunuli pozici dveří, aby bylo možné místnosti optimálně zařídit. Mírně jsme upravili také dispozici koupelen, tj. polohu zařizovacích předmětů, přičemž největším zásahem bylo zrušení bidetu a zhotovení bezbariérových sprchových koutů. Funkci bidetu jsme nahradili komfortním chytrým záchodem.

Základní materiálovou skladbu určuje nová dubová podlaha, kterou jsme nově položili ve všech obytných místnostech, společně s antracitovou slinutou dlažbou, kterou jsme použili v místnostech s tzv. „“mokrým“ provozem. Textura dubové dýhy tedy tvoří nejvýraznější barevný prvek interiéru použitý i na některých kusech nábytku. Vzhledem k velké výraznosti této dýhy jsme zbytek interiéru provedli v již neutrálních odstínech, které reprezentují bílé lakované povrchy, stěrky v odstínu cementu a výrazné černé doplňky, které celý interiér propojují. Samozřejmě kompletní barevnou škálu jsme jako vždy ladili dle diskuzí se zákazníkem. Přičemž nejvýrazněji se individuální vkus investora zapsal v odstínu čalouněných prvků zhotovených na míru.

Realizace_RD_Sterboholy_Kamarumah_architekti (1) Realizace_RD_Sterboholy_Kamarumah_architekti (2)Realizace_RD_Sterboholy_Kamarumah_architekti (5)