Dovolujeme si vám představit čerstvě dokončený projekt v aktuálně nejvyšším bytovém domě v České republice. Prestižní adresa v prémiové stavbě předurčovala k vysokému standardu provedení, materiálů a povrchových úprav. Hlavním parametrem pro rozvržení dispozice byly unikátní panoramatické výhledy přes velké prosklené stěny bytu. Dlouhé a prostorově omezené vertikální komunikace třetí nejvyšší budovy v ČR byly velkou výzvou pro všechny naše řemeslníky a dodavatele.

Vzhledem k neopakovatelným výhledům na město v každé denní i noční době jsme navrhovali interiér s pokorou a střídmě. Záměrem bylo, aby žádné prvky mobiliáře, barvy ani tvary výhled nerušily. Zároveň jsme chtěli zachovat důstojnou protiváhou. Veškeré interiérové prvky se tak směrem k proskleným stěnám zužují a ztenčují, aby nic nebránilo pohledům na město a prostupu světla hluboko do interiéru. Ať už jde o skříňové stěny, které jsou u oken zredukovány na vykonzolované žiletky polic a pracovních desek stolů, nebo o celoskleněnou podnož jídelního stolu na které levituje subtilní dýhovaná deska se zkosenými hranami.

Interiéru dominují tři hlavní materiály. Masivní bloky nábytku (vestavné skříňové stěny a kuchyňská linka) jsou provedeny v bílém laku a téměř splývají se stěnami. Akcentované truhlářské prvky jsou v dubové dýze, kterou předurčila podlaha vybraná investorem. Pohledově nejvýznamnějším stěnám v bytě dominuje ušlechtilý kamenný obklad z Travertinu, který doplňuje mramorové obklady v koupelnách ze standardu developera. Celý interiér jsme navrhli a zrealizovali barevně neutrální, tak aby umožnil budoucím obyvatelům možnost individuálního dekorování.

 

Hlavní obytný prostor

Hlavní obytná místnost je rozdělená na tři funkční zóny – jídelnu, TV kout s rohovou sedačkou a otevřenou kuchyň. Prostor i výhled jsme znásobili velkou zrcadlovou stěnou, ve které se zrcadlí profily prosklené fasády i transparentní konstrukce jídelního stolu pro 6 osob. Relaxační prostor s rohovou sedačkou je vymezený travertinovými obklady se subtilními ocelovými policemi a skrytým podsvícením. Vzhledem k tomu, že vnitřní stěny byly provedeny v sádrokartonu, včetně předstěn před mezibytovými stěnami, bylo kotvení těžkých kamenných obkladů a namáhaných ocelových prvků velkým technickým úkolem.

Kuchyňská linka je funkčním i dispozičním ostrovem. Kompozici bílých bloků skříněk doplňují tenké ocelové police a masivní deska z černého leštěného kamene, která v sobě ukrývá dřez a dvě skryté zásuvky. Digestoř je zavěšená na nerezových lankách, po kterých se může vyšplhat až ke stropu, aby ani ona nebránila působivému výhledu na panorama Pražského hradu.

 

___________V_______MG_5779_uu___V___web

__________V______MG_5781_uuu___V___web__________V______MG_5783_uuuu___V___web_________V____MG_5757_u___V___web__________V______MG_5857_uuu___V___web

 

 

 

 

 

 

 

Ložnice

Vysoký standard bytu potvrzuje skutečnost, že každý pokoj má svou vlastní koupelnu. Hlavní ložnice má i dvě vlastní šatny. Celé toto zázemí jsme obložili dubovou dýhou a vytvořili kompaktní dubový blok vstupující do prostoru ložnice. Strop, lůžko i čalounění za ním jsou provedeny v tmavém odstínu a redukují přesvícení intimního prostoru. Stejně jako v předchozích prostorech jsme i v prostoru ložnice použili mnoho okruhů přímého i nepřímého podsvícení nabízející velkou variabilitu při vytváření individuální atmosféry.

 

___________V____MG_5477_uu___V___web

___________V____MG_5528_uu___V___web__________V_____MG_5454_u___V___web

 

 

 

 

 

 

 

Dětské pokoje

V dětských pokojích jsme stejně jako v ložnici navrhli systém vykonzolovaných polic a desek stolů vyrůstajících ze stěn a skříní. S ohledem na sádrokartonové stěny jsme všechny prvky museli opět zavěsit na skryté ocelové konstrukce. Dětské pokoje jsme doplnily velkoplošnými grafikami a čalouněnými plochami pelestí postelí.

 

__________V______MG_5636_u___V___web__________V______MG_5641_u___V___web

__________V______MG_5590_u___V___web

__________V______MG_5569_u___V___web