V – Tower

Prestižní adresa v aktuálně nejvyšším bytovém domě v České republice předurčovala k vysokému standardu provedení, materiálů a povrchových úprav. Hlavním parametrem pro rozvržení dispozice byly unikátní panoramatické výhledy přes velké prosklené stěny bytu.

Veškeré interiérové prvky se směrem k proskleným stěnám zužují a ztenčují, aby nic nebránilo pohledům na město a prostupu světla hluboko do interiéru. Ať už jde o skříňové stěny, které jsou u oken zredukovány na vykonzolované žiletky polic a pracovních desek stolů, nebo o celoskleněnou podnož jídelního stolu na které levituje subtilní dýhovaná deska se zkosenými hranami.

Interiéru dominují tři hlavní materiály. Masivní bloky nábytku (vestavné skříňové stěny a kuchyňská linka) jsou provedeny v bílém laku a téměř splývají se stěnami. Akcentované truhlářské prvky jsou v dubové dýze, kterou předurčila podlaha vybraná investorem. Pohledově nejvýznamnějším stěnám v bytě dominuje ušlechtilý kamenný obklad z Travertinu, který doplňuje mramorové obklady v koupelnách ze standardu developera. Celý interiér jsme navrhli a zrealizovali barevně neutrální, tak aby umožnil budoucím obyvatelům možnost individuálního dekorování.